KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckning 10824631
nr 1082 4631
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Blyertsteckning, Einar Jolin (1890-1976), verso a verso, tillskriven, intyg av Michaela Jolin, bladets mått: 32x24, löst blad, Proveniens Einar Jolin
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
350 kr
måndag 9 januari 2017
kl 20:35:04
9/1 19:41:49
300 kr
9/1 20:14:53